Eldningsförbud i Kalmar kommun

Från och med klockan 12.00 torsdag 10 juni så råder det eldningsförbud i Kalmar kommun.

Kontakta Södermöreskolan

Välkommen att kontakta oss på Södermöreskolan.

Tabell: Kontaktuppgifter till Ljungbyholmsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon


Rektor

Ulf Nilsson

ulf.nilsson@kalmar.se

0480-45 22 10


Biträdande rektor

Hanna Klingstedt

hanna.klingstedt@kalmar.se

0480-45 22 00


IT-pedagog

Filippa Weider

filippa.weider@kalmar.se

0480-45 29 09


Vaktmästare

Claes Jansson

claes.jansson@kalmar.se

076-145 27 82


Vaktmästare

Calle Söderberg

carl-magnus.soderberg@kalmar.se

070-405 45 20


Kurator

Kjersti Sandell

kjersti.sandell@kalmar.se

0480-45 22 21


Kurator

Linda Wreibo

linda.wreibo@kalmar.se

0480-45 22 13


Kurator

Mie Pileborg

mie.pileborg@kalmar.se

0480- 45 22 05


Skolsköterska

Anette Persson

anette.persson_6@kalmar.se

0480-45 22 22


SYV

Carina Axelsson

carina.axelsson@kalmar.se

0480-45 22 37


Arbetslag





Arbetslagslagsledare

AL 1

Ulf Karlsson

ulf.karlsson@kalmar.se

0480-45 22 01


Arbetslagsledare

AL 2

Emma Eklund

emma.eklund@kalmar.se

0480-45 22 06


Arbetslagsledare

AL 3

Therése Åstedt

therese.astedt@kalmar.se

0480-45 22 02



Fler sidor inom välkommen till södermöreskolan

Modersmål, hemspråk på Södermöreskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Södermöreskolans förväntningar

Det här förväntar vi oss av dig som elev och vårdnadshavare

Vision och mål på Södermöreskolan

Elevernas trygghet och trivsel är avgörande för resultaten

Välkommen till Södermöreskolan

Här beskriver vi vår verksamhet och organisation

Värdegrund på Södermöreskolan

Vi arbetar för att förbygga och motverka all form av kränkande behandling

Publicerad: 27 april 2021