Kontakta Lindsdalsskolorna

Nedan hittar du kontaktuppgifter till Lindsdalsskolorna.

Tabell: Kontaktuppgifter till Lindsdalsskolorna

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Emma Enström



Tillförordnad rektor

Maria Persson

maria.persson@kalmar.se

0480-45 24 01

Tillförordnad biträdande rektor

7-9

Jeanette Drevfors-Holmér

jeanette.drevfors-holmer@kalmar.se

0480-45 23 51

Biträdande rektor

1-6 Lindsdalsskolan

Daniel Axelsson

daniel.axelsson@kalmar.se

0480-45 23 36

Biträdande rektor

1-6 Sjöängsskolan

Malin Neander

malin.neander@kalmar.se

0480-45 24 02

Tillförordnad biträdande rektor Förskoleklass och fritidshem

Hanna Hagman

hanna.hagman@kalmar.se

0480-45 23 46

Skolsekreterare

Lindsdalsskolan

Britt-Marie Alriksson

britt-marie.alriksson@kalmar.se

0480-45 23 30

Skolsekreterare

Lindsdalsskolan

Ann Karlsson

ann.karlsson@kalmar.se

0480-45 23 35

Skolsekreterare

Sjöängsskolan

Louise Linnér

louise.linner@kalmar.se

0480-45 24 00

Vaktmästare

Anders Nilsson

anders.a.nilsson@kalmar.se

070-340 86 82

Vaktmästare

Paul Elgan

paul.elgan@kalmar.se

0480-45 24 40

IT-pedagog

Magnus Livbom

magnus.livbom@kalmar.se

0480-45 23 31

Studievägledare


Björn Nilsson


bjorn.nilsson@kalmar.se



Kurator

4-9 Lindsdalsskolan

Maria Barkstedt


maria.barkstedt@kalmar.se


0480-45 23 47

072-241 23 47

Kurator

F-6 Lindsdalsskolan

Jenny Lindén

jenny.linden_1@kalmar.se

0480-45 24 13

Kurator

F-6 Sjöängsskolan

F-3 Lindsdalsskolan

Tina Tell


tina.tell@kalmar.se


072-541 39 05


Skolsköterska,
6-9 Lindsdalsskolan


Gunilla Alm


gunilla.alm@kalmar.se


0480-45 23 32


Skolsköterska

F-6 Lindsdalsskolan och Sjöängsskolan


Stina Idermark


stina.idermark@kalmar.se


0480-45 24 41


Skolsköterska

F-6 Sjöängsskolan


Ann-Christin Triberius


ann-christin.triberius@kalmar.se


0480-45 24 03


Tabell: Kontaktuppgifter till fritidshem på Lindsdalsskolorna

Skola

Avdelning

Telefon

Lindsdalsskolan

Morgonsol, förskoleklass

0480-45 23 45

Lindsdalsskolan

Morgonsol, Fritidshem årskurs 1

0480-45 24 37

Lindsdalsskolan

Morgonsol, Fritidshem årskurs 2

0480-45 24 11

Lindsdalsskolan

Aftonsol, årskurs 3-6

0480-45 23 52

Sjöängsskolan

Livbojen, förskoleklass

0480-45 24 09

Sjöängsskolan

Pirayan, årskurs 1-2

0480-45 24 12

Sjöängsskolan

Kobben, årskurs 3-6

0480-45 24 07

Fler sidor inom välkommen till lindsdalsskolorna

Om Lindsdalsskolorna

Lindsdalsskolorna följer eleverna från förskoleklass tills de lämnar oss för gymnasiet.

Förväntningar på Lindsdalsskolorna

Tillsammans tar vi ansvar för ditt barns skolgång

Resultat och uppföljning på Lindsdalsskolorna

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Vision och mål på Lindsdalsskolorna

Vi stöttar och utvecklar våra elever till trygga, hälsomedvetna och ansvarstagande individer

Värdegrund på Lindsdalsskolorna

Information om Lindsdalsskolornas värdegrund

Modersmål, hemspråk på Lindsdalsskolorna

Modersmål, hemspråk på Lindsdalsskolorna

Senast uppdaterad: 28 november 2022
Publicerad: 12 november 2020