Kontakta Lindsdalsskolorna

Nedan hittar du kontaktuppgifter till Lindsdalsskolorna.

Tabell: Kontaktuppgifter till Lindsdalsskolorna

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor


Malin Öhlin


malin.ohlin@kalmar.se


0480-45 23 40

072-733 56 13

Biträdande rektor

7-9

Pernilla Mosén


pernilla.mosen@kalmar.se


0480-45 23 46


Biträdande rektor

1-6 Lindsdalsskolan

Anders Hagman


anders.hagman@kalmar.se


0480-45 23 36


Biträdande rektor

1-6 Sjöängsskolan

Maria Persson


maria.persson@kalmar.se


0480-45 24 01


Biträdande rektor

Förskoleklass och fritidshem

Malin Neander

malin.neander@kalmar.se

0480-45 24 02

Skolsekreterare

Lindsdalsskolan

Britt-Marie Alriksson


britt-marie.alriksson@kalmar.se


0480-45 23 30


Skolsekreterare

Lindsdalsskolan

Ann Karlsson


ann.karlsson@kalmar.se


0480-45 23 35


Skolsekreterare

Sjöängsskolan

Louise Linnér


louise.linner@kalmar.se


0480-45 24 00


Vaktmästare


Anders Nilsson


anders.a.nilsson@kalmar.se


070-340 86 82


IT-pedagog


Magnus Livbom


magnus.livbom@kalmar.se


0480-45 23 31


Studievägledare


Björn Svensson


bjorn.nilsson@kalmar.se



Kurator

7-9

Maria Barkstedt


maria.barkstedt@kalmar.se


0480-45 23 47

072-241 23 47

Kurator

F-6

Tina Tell


tina.tell@kalmar.se


072-541 39 05


Skolsköterska, Lindsdalsskolan

7-9

Gunilla Alm


gunilla.alm@kalmar.se


0480-45 23 32


Skolsköterska

Lindsdalsskolan och Sjöängsskolan

F-6

Malin Asteberg


malin.asteberg@kalmar.se


0480-45 24 41


Skolsköterska

Sjöängsskolan

F-6

Ann-Christin Triberius


ann-christin.triberius@kalmar.se


0480-45 24 03


Tabell: Kontaktuppgifter till fritidshem på Lindsdalsskolorna

Skola

Avdelning

Telefon

Lindsdalsskolan

Morgonsol, förskoleklass

0480-45 23 45

Lindsdalsskolan

Morgonsol, Fritidshem årskurs 1

0480-45 24 37

Lindsdalsskolan

Morgonsol, Fritidshem årskurs 2

0480-45 24 11

Lindsdalsskolan

Aftonsol, årskurs 3-6

0480-45 23 52

Sjöängsskolan

Livbojen, förskoleklass

0480-45 24 09

Sjöängsskolan

Pirayan, årskurs 1-2

0480-45 24 12

Sjöängsskolan

Kobben, årskurs 3-6

0480-45 24 07

Fler sidor inom välkommen till lindsdalsskolorna

Om Lindsdalsskolorna

Lindsdalsskolorna följer eleverna från förskoleklass tills de lämnar oss för gymnasiet.

Förväntningar på Lindsdalsskolorna

Tillsammans tar vi ansvar för ditt barns skolgång

Resultat och uppföljning på Lindsdalsskolorna

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Modersmål, hemspråk på Åbyskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Vision och mål på Lindsdalsskolorna

Vi stöttar och utvecklar våra elever till trygga, hälsomedvetna och ansvarstagande individer

Värdegrund på Lindsdalsskolorna

Information om Lindsdalsskolornas värdegrund

Senast uppdaterad: 22 september 2021
Publicerad: 12 november 2020