Begränsa smittspridningen av covid-19

Här hittar du de lagar, råd och rekommendationer som gäller för Kalmar län.

Kontakta Tvärskogsskolan

Tabell: Kontaktuppgifter Tvärskogsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Siv Romberg

siv.romberg@kalmar.se

0480-45 23 20

Skolsekreterare

Caroline Sandgren

caroline.sandgren@kalmar.se

0480-45 23 09

Skolsköterska

Anette Persson

anette.persson_6@kalmar.se

0480-45 22 22

Kurator

Kjersti Sandell

kjersti.sandell@kalmar.se

0480-45 22 21

IT-pedagog

Filippa Weider

filippa.weider@kalmar.se

0480-45 29 09

Vaktmästare

Peter Adbring

peter.adbring@kalmar.se

072-466 73 50

Vaktmästare

Bengt Åkesson

bent.akesson@kalmar.se

070-369 22 72

Fritidshem



0480-45 23 15


Fler sidor inom välkommen till tvärskogsskolan

Förväntningar på Tvärskogsskolan

Förväntningar på Tvärskogsskolan

Modersmål, hemspråk på Tvärskogsskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Vision och mål på Tvärskogsskolan

Vision och mål på Tvärskogsskolan

Välkommen till Tvärskogsskolan

Tvärskogsskolan har en stor härlig skolgård med många möjligheter som inbjuder till lek och lärande

Värdegrund på Tvärskogsskolan

Elevernas trygghet och trivsel är avgörande för resultaten

Publicerad: 2 mars 2021