Kontakta Tallhagsskolan

Nedan hittar du kontaktuppgifter.

Kontaktuppgifter till administrationen

Titel

Namn

E-post

Telefon

Expedition Telemarken

tallhagsskolan@kalmar.se

0480-45 45 66

Rektor

Malin Öhlin

malin.ohlin@kalmar.se

0480-45 33 78

Bitr. rektor

Anna Melander

anna.melander@kalmar.se

0480-45 31 24

Bitr. rektor

Lars Johansson

lars.johansson@kalmar.se

0480-45 33 31

Bitr. rektor

Emma Ivarsson

emma.ivarsson@kalmar.se

0480-45 33 37

Bitr. rektor

Karin Alkeberg

karin.alkeberg@kalmar.se

0480-45 33 79

Studie- & yrkesvägledare

Evelina Bohman

evelina.bohman@kalmar.se

0480-45 33 77

Christina Franzén

Skolsekreterare

christina.franzen@kalmar.se

0480-45 30 70

IT-pedagog

Daniel Sylén

daniel.sylen@kalmar.se

0480-45 31 10

Vaktmästare

Björn Gyllenvind

bjorn.gyllenvind@kalmar.se

0480-45 31 08

Skolsköterska

Åsa Magnusson

asa.magnusson@kalmar.se

0480-45 31 20

Kurator

Anna Rosell

anna.rosell@kalmar.se

0480-45 31 07

Kurator

Nathalie Lindberg

nathalie.lindberg@kalmar.se

0480-45 24 06

Cafévärd / Fritidsledare

Tina Ericsson

tina.ericsson@kalmar.se

0480-45 45 32

Kontaktuppgifter till heltidsmentorer

Klass

Namn

E-post

Telefon

8a, 8b, 8c, 9a

Maria Bagewitz

maria.bagewitz@skolakalmar.se

0480-45 45 24

7a, 7b, 7c, 9b

Mikael Åberg

mikael.aberg@skolakalmar.se

0480-45 31 26

7d, 7e, 9c, 9d

Sofia Johansson

sofia.johansson@skolakalmar.se

0480-45 31 19

7f, 8d, 8e, 8f

Nikolina Einarsson

nikolina.einarsson@skolakalmar.se

0480-45 45 23

7f, 8g, 8h, 8i

Emelie Nilsson

emelie.nilsson@skolakalmar.se

0480-45 31 27

7g, 9e

Ulrika Björklund

ulrika.bjorklund@skolakalmar.se

0480-45 31 47

Fler sidor inom välkommen till tallhagsskolan

Välkommen till Tallhagsskolan

Våra ledord är Trygghet och Hälsa ger Kunskap

Förväntningar på Tallhagsskolan

Tillsammans tar vi ansvar för ditt barns skolgång

Värdegrund på Tallhagsskolan

Information om Tallhagsskolans värdegrund

Resultat och uppföljning på Tallhagsskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Vision och mål på Tallhagsskolan

Vi stöttar och utvecklar våra elever till trygga, hälsomedvetna och ansvarstagande individer

Senast uppdaterad: 16 september 2022
Publicerad: 21 oktober 2020