Kalmar kommun är drabbad av omfattande störningar i delar av IT-miljön

Vi uppdaterar informationen löpande.

Kontakta Ljungbyholmsskolan

Välkommen att kontakta oss på Ljungbyholmsskolan.

Tabell: Kontaktuppgifter till Ljungbyholmsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Malin Holmdahl

malin.holmdahl@kalmar.se


010-352 51 50

Biträdande rektor

Emma Englund

emma.englund@kalmar.se

010-352 51 51

Skoladministratör

Henrik Nilsson

henrik.nilsson5@kalmar.se

010-352 51 52

IT-pedagog

Malin Rönnqvist

malin.ronnqvist@kalmar.se

010-352 51 53

Vaktmästare

Claes Jansson

claes.jansson@kalmar.se

076-145 27 82

Vaktmästare

Calle Söderberg

carl-magnus.soderberg@kalmar.se

070-405 45 20

Kurator

Mie Pileborg

mie.pileborg@kalmar.se

010-352 51 76

Skolsköterska

Sofia Blad

sofia.blad@kalmar.se

010-352 51 77

Skolbibliotekarie

Sabina Larsson

sabina.larsson@skolakalmar.se


Arbetslag




Arbetslag Förskoleklass

Röda skolan


010-352 51 56

Arbetslag åk 1-3

Gula skolan


010-352 51 52

Arbetslag åk 4-6

Mellanstadiet


010-352 51 55

Fritidshem




Smaragden

Förskoleklass - Röda skolan


010-352 51 56

Safiren 1

Elever åk 1 - Gula skolan


010-352 51 57

Safiren 2

Elever åk 2 - Paviljongen


010-352 51 58

Safiren 3-4 (äldrefritids)

Elever åk 3-6 - Kommundelshuset



010-352 51 59


Fler sidor inom välkommen till ljungbyholmsskolan

Modersmål, hemspråk på Ljungbyholmsskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Vision och mål på Ljungbyholmsskolan

Elevernas trygghet och trivsel är avgörande för resultaten

Välkommen till Ljungbyholmsskolan

Här beskriver vi vår verksamhet och organisation

Värdegrund på Ljungbyholmsskolan

Vi arbetar för att förbygga och motverka all form av kränkande behandling.

Senast uppdaterad: 31 januari 2024
Publicerad: 25 februari 2021