Begränsa smittspridningen av covid-19

Här hittar du de lagar, råd och rekommendationer som gäller för Kalmar län.

Kontakta Halltorpsskolan

Besöksadress

Halltorpsskolan
Flyths väg 7
388 97 Halltorp

Tabell: Kontaktuppgifter till Halltorpsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Daniel Bergenhem

daniel.bergenhem@kalmar.se

0480-45 22 60

Biträdande rektor

June Nilsson

june.nilsson@kalmar.se

0480-45 22 39

Skolsekreterare

Eva Tallgren

eva.tallgren@kalmar.se

0480-45 22 61

IKT-pedagog

Filippa Weider

filippa.weider@kalmar.se

0480-45 29 09

Vaktmästare

Mikael Birgersson


0480-45 22 78

Skolsköterska

Anette Persson

anette.persson-6@kalmar.se

0480-45 22 22

Kurator

Linda Wreibo

linda.wreibo@kalmar.se

0480-45 22 13

Fritidshem Arena



0480-45 22 44

Fler sidor inom välkommen till halltorpsskolan

Modersmål, hemspråk på Halltorpsskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Resultat och uppföljning på Halltorpsskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Vision och mål på Halltorpsskolan

För Halltorpsskolan är det viktigt att följa barnet/eleven genom hela grundskoletiden

Senast uppdaterad: 4 mars 2021
Publicerad: 18 januari 2021