Begränsa smittspridningen av covid-19

Här hittar du de lagar, råd och rekommendationer som gäller för Kalmar län.

Kontakta Falkenbergsskolan

Tabell: Kontaktuppgifter till Falkenbergsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Per-Ola Jacobson

per-ola.jacobson@skolakalmar.se

0480-45 33 02

Biträdande rektor fskl-åk 6

Henric Hansson

henric.hansson@kalmar.se

0480-45 33 07

Biträdande rektor åk 7-9

Stina Lindgren

stina.lindgren@skolakalmar.se

0480- 45 33 05

Skolsekreterare

Gunilla Birgemo

gunilla.birgemo@kalmar.se

0480-45 33 00

Vaktmästare

Pontus Wefling

pontus.wefling@kalmar.se

0480-45 33 04

IT-pedagog

Eddie Eriksson

eddie.eriksson@skolakalmar.se

0480-45 33 19

Studie och yrkesvägledare

Anna Lagergren

anna.lagergren@kalmar.se

0480-45 33 91

Skolsköterska

Pernilla Nylén Gallagher

pernilla.nylen-gallagher@kalmar.se

0480-45 33 09

Kurator

Helena Malmgren

helena.malmgren@kalmar.se

0480-45 33 03

Falkens fritidshem



0480-45 33 17

Örnens fritidshem



0480-45 33 84

Åk 1-3



0480-45 33 29

Åk 4-6



0480-45 33 18

Åk 7



0480-45 33 81

Åk 8



0480-45 33 73

Åk 9



0480-45 33 11

Fler sidor inom välkommen till falkenbergsskolan

Om Falkenbergsskolan

Välkommen till Falkenbergsskolan

Förväntningar på Falkenbergsskolan

Tillsammans tar vi ansvar och visar intresse för ditt barns skolgång

Resultat och uppföljning på Falkenbergsskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Elevers kunskapsprogression på Falkenbergsskolan

Som elev och vårdnadshavare på Falkenbergsskolan ska det vara enkelt att kunna följa vad som händer på ämnesnivå i ...

Modersmål, hemspråk på Falkenbergsskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Senast uppdaterad: 23 februari 2021
Publicerad: 27 oktober 2020