Kontakta Falkenbergsskolan

Tabell: Kontaktuppgifter till Falkenbergsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Per-Ola Jacobson

per-ola.jacobson@skolakalmar.se

0480-45 33 02

Biträdande rektor förskola-åk 6

Henric Hansson

henric.hansson@kalmar.se

0480-45 33 07

Biträdande rektor åk 7-9

Stina Lindgren

stina.lindgren@skolakalmar.se

0480- 45 33 05

Skolsekreterare

Karin Holmèr

karin.holmer@skolakalmar.se

0480-45 33 00

Vaktmästare

Pontus Wefling

pontus.wefling@kalmar.se

0480-45 33 04

IT-pedagog

Eddie Eriksson

eddie.eriksson@skolakalmar.se

0480-45 33 19

Studie och yrkesvägledare

Anna Lagergren

anna.lagergren@kalmar.se

0480-45 33 91

Skolsköterska

Pernilla Nylén Gallagher

Anette Arvidsson

pernilla.nylen-gallagher@kalmar.se

anette.arvidsson@kalmar.se

0480-45 33 09

0480-454537

Kurator

Helena Malmgren

helena.malmgren@kalmar.se

0480-45 33 03

Falkens fritidshem



0480-45 33 17

Örnens fritidshem



0480-45 33 84

Åk 1-3



0480-45 33 29

Åk 4-6



0480-45 33 18

Åk 7



0480-45 33 81

Åk 8



0480-45 33 73

Åk 9



0480-45 33 11

Fler sidor inom välkommen till falkenbergsskolan

Om Falkenbergsskolan

Välkommen till Falkenbergsskolan

Förväntningar på Falkenbergsskolan

Tillsammans tar vi ansvar och visar intresse för ditt barns skolgång

Resultat och uppföljning på Falkenbergsskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Elevers kunskapsprogression på Falkenbergsskolan

Som elev och vårdnadshavare på Falkenbergsskolan ska det vara enkelt att kunna följa vad som händer på ämnesnivå i ...

Modersmål, hemspråk på Falkenbergsskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Senast uppdaterad: 16 september 2021
Publicerad: 27 oktober 2020