Kontakta Rinkabyholmsskolan


Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Sofie Larsson

sofie.larsson@kalmar.se

0480-45 21 50

Biträdande rektor

Mattias Fagerlund

mattias.fagerlund@kalmar.se

0480-45 21 51

Skolsekreterare

Heléne Bernlind Rosén

helene.bernlind-rosen@kalmar.se

0480-45 21 40

Vaktmästare

Kadri Morina

kadri.morina@kalmar.se

0480-45 21 41

SYV

Anna Lagergren

anna.lagergen@kalmar.se

0480-45 33 91

Speciallärare

Anna Eklund

Jenny Nyman

anna.eklund@skolakalmar.se
jenny.nyman@skolakalmar.se

0480-45 21 46

IT-pedagog

Eddie Eriksson

eddie.eriksson@skolakalmar.se

0480-45 33 19

Skolsköterska

Magdalena Bergman

magdalena.bergman@kalmar.se

0480-45 21 42

Kurator

Anna Tuvehagen

anna.tuvehagen@kalmar.se

0480-45 21 07

Arbetslag 4 Bågskytteskolan



0480-45 21 86

Arbetslag 5 Bågskytteskolan



0480-45 21 87

Arbetslag 6 Bågskytteskolan



0480-45 21 67

Bokens fritidshem



0480-45 21 54

Rönnens fritidshem



0480-45 21 57

Ekens fritidshem



0480-45 21 45

Kastanjens fritidshem



0480-45 21 56

Pilens fritidshem Bågskytteskolan



0480-45 21 49

Fler sidor inom välkommen till rinkabyholmsskolan

Förväntningar på Rinkabyholmsskolan

Tillsammans tar vi ansvar och visar intresse för ditt barns skolgång

Modersmål, hemspråk på Rinkabyholmsskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Resultat och uppföljning på Rinkabyholmsskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Vision och mål på Rinkabyholmsskolan

Genom trygghet, respekt och ett lustfyllt lärande bygger vi grunden till ett livslångt kunskapande och en nyfikenhe

Välkommen till Rinkabyholmsskolan

Välkommen till Rinkabyholmsskolan

Värdegrund på Rinkabyholmsskolan

På Rinkabyholmsskolan arbetar vi för att elever och personal ska trivas och känna arbetsglädje och vara trygga i sk

Senast uppdaterad: 22 september 2022
Publicerad: 27 oktober 2020