Kontakta Smedbyskolan

Nedan hittar du kontaktuppgifter till Smedbyskolan.

Tabell: Kontaktuppgifter till Smedbyskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor f-9

Johan Krantz

johan.krantz2@kalmar.se

0480-45 20 70

Biträdande rektor 4-9

Anders Vilander

anders.vilander@kalmar.se

0480-45 30 68

Biträdande rektor f-3

Ing-Marie Rosén

ing-marie.rosen@kalmar.se

0480-45 20 26

Biträdande rektor fritidshem

Robert Lundin

robert.lundin@kalmar.se

0480-45 20 71

Skolsekreterare

Linda Arvidsson

linda.arvidsson@kalmar.se

0480-45 20 60

Skolkurator (åk f-3)

Malin Gränsmark

malin.gransmark@kalmar.se

0480-45 21 18

Skolkurator (åk 4-9)

Malin Hultman

malin.hultman@kalmar.se

0480-45 20 62

Studie- och yrkesvägledare

Emma Thorsell

emma.thorsell@kalmar.se

0480-45 20 03

IT-pedagog

Jonatan Skäryd

jonatan.skaryd@kalmar.se

0480-45 20 23

Skolsköterska (åk 7-9)

Jenny Carlén

jenny.carlen@kalmar.se

0480- 45 20 19

Skolsköterska (åk f-6)

Jeanette Holm

jeanette.holm@kalmar.se

0480-45 20 72

Vaktmästare

Gualtiero de Simone

gualtiero.de-simone@kalmar.se

070-344 05 16

Vaktmästare

Pär Gustavsson

par.gustafsson@kalmar.se

070-245 64 49

Lärare

Kontakta lärare genom

linda.arvidsson@kalmar.se

0480-45 20 60

Fritidshem




Bullerbyn (Förskoleklass)



0480-45 20 67

Hulda



0480-45 20 74

Ingvars



0480-45 20 32

Tryggve



0480-45 20 65

Fler sidor inom välkommen till smedbyskolan

Förväntningar på Smedbyskolan

Smedbyskolans förväntningar och regler som gäller på skolan

Modersmål, hemspråk på Smedbyskolan

Rättigheter och regler för modersmålsundervisning

Resultat och uppföljning på Smedbyskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Välkommen till Smedbyskolan

Vi erbjuder undervisning i fritidshem och skola årskurs F-9. Vi har en god ekonomi vilket möjliggör en hög personal

Värdegrund på Smedbyskolan

Elevernas trygghet och trivsel är avgörande för resultaten.

Senast uppdaterad: 28 oktober 2022
Publicerad: 15 juni 2021