Skärpta råd för att begränsa smittspridningen i Kalmar

Från och med 10 november gäller skärpta allmänna råd i Kalmar kommun och Kalmar län.

Kontaktuppgifter - förskolan Svärdsliljan

Tabell: Kontaktuppgifter till förskolan Svärdsliljan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Lena Lavi

lena.lavi@kalmar.se

0480-45 33 55

Skolsekreterare

Christina Åström

christina.astrom@kalmar.se

0480- 45 33 59

Administratör

Yvonne Westerlund

yvonne.westerlund@kalmar.se

0480-45 33 47

Pedagogista

Marie Holgersson

marie.holgersson@kalmar.se

0480-45 32 45

Specialpedagog

Malin Karlsson

malin.karlsson@kalmar.se

0480-45 33 86

IT-pedagog

Tina Lundin

tina.lundin@kalmar.se

0480-45 20 20

Vaktmästare

Lennart Svensson

lennart.svensson@kalmar.se

0480-45 33 32

Kök

Svärdsliljan


0480-45 33 69

Kök

Vasa (Stensberg, Sälen)


0480-45 05 80

Förskolan Svärdsliljan




Avdelning

Grodan


0480-45 33 54

Avdelning

Sillen


0480-45 33 99

Avdelning

Krabban


0480-45 33 97

Avdelning

Bläckfisken


0480-45 33 53

Avdelning

Delfinen


0480-45 33 96

Avdelning

Blåmusslan


0480-45 33 52

Avdelning

Laxen


0480-45 33 98

Avdelning Sälen

Sälen


0480-45 33 67

Förskolan Stensberg




Avdelning

Miniflundran


0480-45 33 56

Avdelning

Lillflundran


0480-45 33 87

Avdelning

Mellanflundran


0480-45 33 88

Avdelning

Storflundran


0480-45 33 76

Pedagogisk omsorg



0480-122 32