Avspärrning av gator för att inspektera gasminibussar. Höga smällar kan förekomma.

Kontaktuppgifter - förskolan Vimpeltorpet

Nedan hittar du kontaktuppgifter till förskolan Vimpeltorpet.

Tabell: Kontaktuppgifter till förskolan Vimpeltorpet

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Annika Wirefeldt

annika.wirefeldt@kalmar.se

010-352 66 31

Biträdande rektor

Tina Lundin

tina.lundin@kalmar.se

010-352 66 32

Specialpedagog

Sanna Thornell

sanna.thornell@kalmar.se

010-352 66 42

Kurator

Felicia Karlsson

felicia.karlsson3@kalmar.se

010-352 66 05

It-pedagog

Victor Fahlberg

victor.fahlberg@kalmar.se

010-352 66 33

Vaktmästare

Anders Nilsson

anders.a.nilsson@kalmar.se

070-340 86 82

Kök

Förskolan Snurrom


010-352 13 25

Kök

Förskolan Kapten Karlsson


010-352 14 30

Förskolan Snurrom




Avdelning

Virveln


010-352 66 34

Avdelning

Snurran


010-352 66 34

Avdelning

Tromben


010-352 66 35

Avdelning

Loopen


010-352 66 35

Förskolan Kapten Karlsson




Avdelning

Ankaret


010-352 66 39

Avdelning

Åran


010-352 66 39

Avdelning

Seglet


010-352 66 36

Avdelning

Masten


010-352 66 36

Avdelning

Kompassen



010-352 66 38

Avdelning

Kikaren


010-352 66 38

Avdelning Funkabotorget



010-352 66 37