Kontaktuppgifter - förskolan Ögonstenen

Förskolan Ögonstenen

Koltrastvägen 15
393 59 Kalmar

Avdelningarna Fyren och Kajaken

Granvägen 25
393 58 Kalmar

Tabell: Kontaktuppgifter till förskolan Ögonstenen

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskolan

Förskolan Ögonstenen

forskolanogonstenen@kalmar.se

0480-45 30 51

Rektor

Veronica Einarsson-Axelsson

veronica.einarsson-axelsson@kalmar.se

0480-45 30 50

Biträdande rektor

Isabell Turfors

isabell.turfors@kalmar.se

0480-45 30 58

Skolsekreterare

Anita Svensson

anita.svensson@kalmar.se

0480-45 30 51

Specialpedagog

Lina Roloff

lina.roloff@kalmar.se

0480-45 30 36

IT-pedagog

Anna Henriksson

anna.henriksson@kalmar.se

0480-45 33 95

Vaktmästare

Maria Siwek

maria.siwek@kalmar.se

0480- 45 30 52

Kajaken




Avdelning

Solen Gul


0480-45 30 54

Avdelning

Solen Röd


0480-45 45 62

Avdelning

Månen Grön


0480-45 30 61

Avdelning

Månen Blå


0480-45 45 61

Fyren




Avdelning

Ankaret


0480-45 30 34

Avdelning

Masten


0480-45 30 35

Avdelning

Bojen


0480-45 45 60

Koltrastvägen




Avdelning

Stranden


0480-45 30 52

Avdelning

Vinden


0480-45 30 53

Avdelning

Vågen


0480-45 30 57