Kalmar kommun är drabbad av omfattande störningar i delar av IT-miljön

Vi uppdaterar informationen löpande.

Vår personal på kostverksamheten

Tabell: Kontaktuppgifter till personal på kostverksamheten

Titel

Namn

Telefon

E-post

Verksamhetschef

John Eliasson

010-352 13 10

john.eliasson@kalmar.se

Kostekonom

Ann-Sofie Eriksson

010-352 13 85

ann-sofie.eriksson@kalmar.se

Handläggare

Hanna Löfhede

010- 352 13 29

hanna.lofhede@kalmar.se

Handläggare

Eva Olsson

010-352 14 07

eva.m.olsson@kalmar.se

Kostsamordnare

Jörgen Nilsson

010-352 13 31

jorgen.a.nilsson@kalmar.se 

Verksamhetsutvecklare

Peter Gertsson

010-352 13 23

peter.gertsson@kalmar.se

Enhetschef

Måltidsområde 1

Daniel Björn

010-352 15 84

daniel.bjorn@kalmar.se

Enhetschef

Måltidsområde 2

Bo Gustavsson

010-352 13 16

bo.gustavsson@kalmar.se

Enhetschef

Måltidsområde 3

Hanna Brangö Welin

010-352 13 17

hanna.brango-welin@kalmar.se

Enhetschef

Måltidsområde 4

Magnus Bolander

010-352 13 15

magnus.bolander@kalmar.se

Enhetschef

Måltidsområde 5

Stefan Hildingsson

010-352 13 13

stefan.hildingsson@kalmar.se

Enhetschef

Måltidsområde 6

Ann-Jeanette Wetterling Berndt

010-352 13 14

ann-jeanette.wetterling-berndt@kalmar.se





Fler sidor inom mat i förskola och skola

Om kostverksamheten

För dig som vill veta mer om kostverksamheten i Kalmar kommun.

Måltidsupplevelse

För dig som vill veta mer om hur vi jobbar för bra skolmat och samspel mellan kost och pedagogik.

Ett grönare Kalmar

För dig som vill veta hur kostverksamheten aktivt minskar miljöpåverkan i förskola och skola

God, hälsosam och näringsriktig kost

För dig som vill veta mer om hur vi lagar och serverar goda, kostnadsfria och näringsriktiga måltider.

Specialkost och anpassad kost

För dig som vill veta mer om hur Kalmar kommun arbetar med specialkost i förskola och skola.

Rekrytering

Är du intresserad av att jobba inom kostverksamheten?

Vad blir det för lunch?

Här kan du läsa vad det blir för lunch

Senast uppdaterad: 19 januari 2024
Publicerad: 15 februari 2021