Skärpta råd för att begränsa smittspridningen i Kalmar

Från och med 10 november gäller skärpta allmänna råd i Kalmar kommun och Kalmar län.

Kontakta Vasaskolan

Nedan hittar du kontaktuppgifter.

Tabell: Kontaktuppgifter till Vasaskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor F-6

Johannes Landtreter

johannes.landtreter@kalmar.se

0480-45 33 33

Bitr. rektor F-6

Martin Wahlstrand

martin.wahlstrand@kalmar.se

0480-45 33 66

Rektor 7-9

Andreas Hjortenkrans

andreas.hjortenkrans@kalmar.se

0480-45 33 78

Bitr. rektor F-9

Lars Johansson

lars.johansson@kalmar.se

0480-45 33 31

Bitr. rektor F-3

Karin Alkeberg

karin.alkeberg@kalmar.se

0480-45 33 66

Skolsekreterare

Anna Hjortenkrans

anna.hjortenkrans@kalmar.se

0480-45 33 50

Studie- & yrkesvägledare

Evelina Bohman

evelina.bohman@kalmar.se

0480-45 33 77

Vaktmästare

Lennart Svensson

lennart.svensson@kalmar.se

0480-45 33 32

IT-pedagog

Marie Horn

marie.horn@kalmar.se

0480-45 32 96

Enhetschef Skolrestaurang

Hanna Welin

hanna.welin@kalmar.se

0480-45 05 80

Fritids Bryggan Fsk



0480-45 33 46

Fritids Kronan åk 1



0480-45 33 40

Fritids Kronan åk 2



0480-45 33 45

Fritids Skeppsrevet åk 3-6



0480-45 33 57

Fler sidor inom om vasaskolan

Välkommen till Vasaskolan

Våra ledord är Trygghet och Hälsa ger Kunskap

Förväntningar på Vasaskolan

Tillsammans tar vi ansvar för ditt barns skolgång

Senast uppdaterad: 21 oktober 2020
Publicerad: 14 maj 2020