Begränsa smittspridningen av covid-19

Här hittar du de lagar, råd och rekommendationer som gäller för Kalmar län.

Kontakta Pårydsskolan

Välkommen att kontakta oss på Pårydsskolan

Tabell: Kontaktuppgifter till Pårydsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Siv Romberg

siv.romberg@kalmar.se

0480-45 23 20

Skolsekreterare

Caroline Sandgren

caroline.sandgren@kalmar.se

0480-45 23 09

Skolsköterska

Sofia Blad

sofia.blad@kalmar.se

0480-45 22 04

Kurator

Kjersti Sandell

kjersti.sandell@kalmar.se

0480-45 22 21

IT-pedagog

Filippa Weider

filippa.weider@kalmar.se

0480-45 29 09

Vakmästare

Peter Adbring

peter.adbring@kalmar.se

072-466 73 50

Vaktmästare

Bengt Åkesson

bent.akesson@kalmar.se

070-369 22 72

Fritidshem



0480-45 23 15

Fler sidor inom om pårydsskolan

Förväntningar på Pårydsskolan

Förväntningar på Pårydsskolan

Välkommen till Pårydsskolan

Vi strävar efter att varje elev ska känna sig trygg och vara en del av vår gemenskap

Publicerad: 1 mars 2021