Skärpta råd för att begränsa smittspridningen i Kalmar län

Gäller från och med 14 december 2020.

Kontakta Funkaboskolan

Här finner du kontaktuppgifter till Funkaboskolan

Expedition
Jägarevägen 1
393 50 Kalmar

0480-45 32 00
funkaboskolan@kalmar.se

Tabell: Kontaktuppgifter till Funkaboskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor F-9

Kerstin Espelund

kerstin.espelund@kalmar.se

0480 - 45 32 05

Bitr. rektor 7-9

Mattias Boman

mattias.boman@kalmar.se

0480- 45 32 03

Bitr. rektor 4-6

Malin Olofsson

malin.olofsson@kalmar.se

0480- 45 32 01

Bitr. rektor F-3

Håkan Zetterqvist

hakan.zetterqvist@kalmar.se

0480- 45 32 65

Skolsekreterare

Anna Nordmark Theodoridou

anna.nordmark-theodoridou@kalmar.se

0480 - 45 32 02

Kurator F-6

Kerstin Knudsen

kerstin.knudsen@kalmar.se

0480-45 32 69

Kurator 7-9

Sara Engman

sara.engman@kalmar.se

0480-45 32 26

IT-pedagog

Marie Horn

marie.horn@kalmar.se

0480-45 32 96

Skolsköterska F-3

Ann-Cathrin Karlsson

ann-cathrin.karlsson@kalmar.se

0480-45 32 61

Skolsköterska 4-9

Maria Kihlberg

maria.kihlberg@kalmar.se

0480-45 32 12

Vaktmästare

Thomas Ragnarsson

thomas.ragnarsson@kalmar.se

0480-45 32 62

SYV

Annie Jerneng

annie.jerneng@kalmar.se

0480-45 32 04

Kökschef

Magnus Bolander


0480-45 05 76

Fler sidor inom om funkaboskolan

Förväntningar på Funkaboskolan

Tillsammans tar vi ansvar för ditt barns skolgång

Välkommen till Funkaboskolan

Skolans ledord är ”Skolan där trygghet och kunskap ger dig framtidstro”.

Senast uppdaterad: 2 mars 2021
Publicerad: 14 maj 2020