Skärpta råd för att begränsa smittspridningen i Kalmar län

Fram till 24 januari skärps restriktionerna ytterligare

Kontakta Falkenbergsskolan

Tabell: Kontaktuppgifter till Falkenbergsskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Per-Ola Jacobson

per-ola.jacobson@skolakalmar.se

0480-45 33 02

Biträdande rektor fskl-åk 6

Henric Hansson

henric.hansson@kalmar.se

0480-45 33 07

Biträdande rektor åk 7-9

Stina Lindgren

stina.lindgren@skolakalmar.se

0480- 45 33 05

Skolsekreterare

Gunilla Birgemo

gunilla.birgemo@kalmar.se

0480-45 33 00

Vaktmästare

Pontus Wefling

pontus.wefling@kalmar.se

0480-45 33 04

IT-pedagog

Eddie Eriksson

eddie.eriksson@skolakalmar.se

0480-45 33 19

Studie och yrkesvägledare

Anna Lagergren

anna.lagergren@kalmar.se

0480-45 33 07

Skolsköterska

Pernilla Nylén Gallagher

pernilla.nylen-gallagher@kalmar.se

0480-45 33 09

Kurator

Helena Malmgren

helena.malmgren@kalmar.se

0480-45 33 03

Falkens fritidshem



0480-45 33 17

0480-45 33 29

Örnens fritidshem



070-582 33 60





Fler sidor inom om falkenbergsskolan

Förväntningar på Falkenbergsskolan

Tillsammans tar vi ansvar och visar intresse för ditt barns skolgång

Välkommen till Falkenbergsskolan

Välkommen till Falkenbergsskolan

Senast uppdaterad: 15 januari 2021
Publicerad: 27 oktober 2020