Begränsa smittspridningen av covid-19

Här hittar du de lagar, råd och rekommendationer som gäller för Kalmar län.

Kontakta Dörbyskolan

Tabell: Kontaktuppgifter till Dörbyskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Sari Sundberg

sari.sundberg@kalmar.se

0480-45 20 70

Biträdande rektor (4-6)

Anders Vilander

anders.vilander@kalmar.se

0480-45 30 68

Biträdande rektor (F-3)

Ing-Marie Rosén

ing-marie.rosen@kalmar.se

0480-45 20 26

Biträdande rektor (Fritidshem)

Robert Lundin

robert.lundin@kalmar.se

0480-45 20 71

Skolsekreterare

Linda Arvidsson

linda.arvidsson@kalmar.se

0480-45 20 60

Vaktmästare

Gualtiero De Simone

gualtiero.de-simone@kalmar.se

070-344 05 16

Vaktmästare

Pär Gustafsson

par.gustafsson@kalmar.se

070-245 64 49

IT-pedagog

Jonatan Skäryd

jonatan.skaryd@kalmar.se

0480-45 20 23

Skolsköterska

Jeanette Holm

jeanette.holm@kalmar.se

0480-45 20 72

Kurator

Jessica Källerteg

jesscia.kallerteg@kalmar.se

0480-45 20 62

Fritidshem

Bullerbyn


0480-45 20 67

Fritidshem

Hulda


0480-45 20 74

Fritidshem

Tryggve


0480-45 20 65

Fritidshem

Ingvar


0480-45 20 32


Fler sidor inom om dörbyskolan

Förväntningar på Dörbyskolan

Dörbyskolans förväntningar och regler som gäller på skolan

Skolan och dess omgivning på Dörbyskolan

Dörbyskolans omgivning och lokaler

Välkommen till Dörbyskolan

Välkommen till Dörbyskolan

Senast uppdaterad: 24 februari 2021
Publicerad: 28 oktober 2020