Kontakta oss

Kontaktuppgifter till Kulturskolan och dess personal. 

Expeditionen har öppet:

Mån-fre 8:00-11:30, 13:00-15:30.
Telefonnr: 0480-450 690
E-post: kulturskolan@kalmar.se

Kulturskolans personal

Kontoret

Namn

Titel

E-post

Telefonnr

Wictoria Artebrant

Koordinator

wictoria.artebrant@kalmar.se

0480-450 690

Pia Bygdéus

Utvecklingsledare/Dirigent

pia.bygdeus@kalmar.se

0480-450 634

Lars Hammar

Enhetschef Kulturskolan

lars.hammar@kalmar.se

0480-450 693


Pedagoger/lärare:

Namn

Ämne

E-post

Telefonnr

Ahvander Jörgen

Gitarr

jorgen.ahvander@kalmar.se

0480-454 120

Albo Lovisa

Dans, Smedjan

lovisa.albo@kalmar.se

0480-450 692

Alleddawi Yelena

Piano

yelena.alleddawi@kalmar.se

0480-454 131

Alsing David

Gitarr, musikproduktion

david.alsing@kalmar.se

0480-454 115

Arnland Karin

FMT, Funktionsinriktad musikterapi

karin.arnland@kalmar.se

070-240 4891

Benson-Paajanen Astrid

Pedagog Måsen

astrid.benson-paajanen@kalmar.se

0480-454 110

Borgén Tor

Kornett, trumpet, baryton, valthorn, tuba, trombon

tor.borgen@kalmar.se

0480-454 129

Bradshaw Johanna

Tvärflöjt, blockflöjt, Musikverkstad

johanna.bradshaw@kalmar.se

0480-450 622

Bäckström Kenn

Gitarr, Elbas, Elgitarr

kenn.backstrom@kalmar.se

Tjänstledig lä 19-20

Felter Stina

Teater, Musikal

stina.felter@kalmar.se

0480-454 127

Franksson Rundqvist Ann-Helen

Pedagog Måsen

ann-helen.franksson-rundqvist@kalmar.se

0480-453 358

Fransson Louise

Drill

louise.fransson@kalmar.se

Föräldraledig

Generalova Marina

Piano

marina.generalova@kalmar.se

0480-454 124

Gunnarsson Tatiana

Piano

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

0480-454 130

Gustavsson Nils-Erik

Piano, Teori

nils-erik.gustavsson@kalmar.se

0480-454 126

Herjö Mats

Klarinett, Saxofon, Blockflöjt

mats.herjo@kalmar.se

0480-454 106

Holger Britta

Oboe

britta.holger@gmail.com

070-246 7017

Ingvarsdotter Heléne

Fiol, Musikstegen

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

0480-454 118

Jonasson Håkan

Saxofon

hakan.jonasson@kalmar.se

0480-454 119

Leipalu Saga

Nycirkus

saga.leipalu@kalmar.se

0480-454 128

Ludvigson Emma

Sång, Kör

emma.ludvigson@kalmar.se

0480-454 116

Löfqvist Tobias

Gitarr, Musikproduktion

tobias.lofqvist@kalmar.se

0480-454 108

Medelius Alfhild

Fiol, Grundkurs stråk

alfhild.medelius@kalmar.se

0480-454 112

Montague Juliet

Piano

juliet.montague@kalmar.se

0480-454 105

Ragnarsdotter Evi

Teater

evi.ragnarsdotter@kalmar.se

0480-454 117

Rosenqvist Björn

Sång, Musikal, FMT

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

0480-454 113

Schwere Gerrit

Nycirkus

gerrit.schwere@kalmar.se

0480-450 646

Sousa Eva

Bild skapande verkstad

eva.moreira-de-sousa@kalmar.se

076-898 3796

Skullered Karin

Sång, Kör

karin.skullered@kalmar.se

0480-454 122

Thornell Johanna

Drama

johanna.thornell@kalmar.se

0480-454 121

Thunborg Marie

Akrodans, dans

marie.thunborg_1@kalmar.se

0480-454 125

Trankvill Kristina

Fiol, Grundkurs stråk

kristina.trankvill@kalmar.se

0480-454 123

Uhlin Bo

Gitarr, Elbas

bo.uhlin@kalmar.se

0480-454 114

Wahlberg Sara

Drill

sara.wahlberg@kalmar.se

0480-454 107

Welam-Ekvall Eva

Cello, Kontrabas, Grundkurs stråk, Musikverkstad

eva.welam-ekvall@kalmar.se

0480-454 103

Wiegert Thomas

Trummor

thomas.wiegert@kalmar.se









Fler sidor inom kalmar kulturskola

Avgifter, nyanmälan och avanmälan

Här kan du läsa mer om avgifter, anmälan och avanmälan.

Ämnen och kurser

Vi erbjuder mängder med olika ämnen och kurser.

Om Kulturskolan

Hitta till oss, Läsårstider, Lektioner mm

Vanliga frågor

Vanliga frågor om Kulturskolan.

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Det är alltid lätt och smidigt att kontakta Kalmar Kulturskola.

Aktivitetskalender 2019

Redan gjorda och kommande evenemang

Senast uppdaterad: 11 juni 2019
Publicerad: 25 april 2019