Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolan och vår personal. 

Expeditionens öppettider

Måndag-fredag 8.00-11.30, 13.00-15.30.
Telefonnummer: 0480-45 06 90
E-post: kulturskolan@kalmar.se
Foto finns under personens namn.

Tabell: Kulturskolans personal

Namn

E-post

Telefonnummer

Ämne/befattning

Ahvander Jörgen

jorgen.ahvander@kalmar.se

0480-45 41 20

Gitarr

Albo Lovisa

(föräldraledig)

lovisa.albo@kalmar.se

0480-45 06 92

Dans, musikal

Alleddawi Yelena

yelena.alleddawi@kalmar.se

0480-45 41 31

Piano

Alsing David

david.alsing@kalmar.se

0480-45 41 15

Gitarr, musikproduktion

Artebrant Wictoria

wictoria.artebrant@kalmar.se

0480-45 06 90

Koordinator

Arthursson Patrik

patrik.arthursson@kalmar.se

0480-45 06 34

Fiol, grundkurs stråk (vik)

Borgén Tor

tor.borgen@kalmar.se

0480-45 41 29

Brassinstrument

Bradshaw Johanna

(Föräldraledig)

johanna.bradshaw@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, blockflöjt

Bäckström Kenn

kenn.backstrom@kalmar.se

070-246 13 27

Gitarr

Felter Stina

stina.felter@kalmar.se

0480-45 41 27

Teater, Kuli2

Fransson Louise

louise.fransson@kalmar.se

0480-45 41 03

Drill

Gardmar Erixon Karin


070-317 69 23

FMT (vik)

Generalova Marina

marina.generalova@kalmar.se

0480-45 41 24

Piano

Gulen Koca Eda

gulen-eda.koca@kalmar.se

076-226 16 12

Piano (vik)

Gunnarsson Tatiana

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

0480-45 41 30

Piano

Gustavsson Nils-Erik

nils-erik.gustavsson@kalmar.se

0480-45 41 26

Piano, teori

Hammar Lars

lars.hammar@kalmar.se

0480-45 06 93

Enhetschef, dirigent

Hansson Nils

nils.hansson@kalmar.se

073-079 34 85

Film

Herjö Mats

mats.herjo@kalmar.se

0480-45 41 06

Klarinett, saxofon

Holger Britta

britta.holger@kalmar.se

070-246 70 17

Oboe, blockflöjt

Ingvarsdotter Heléne

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

0480-45 41 18

Fiol, musikstegen

Leipalu Saga

saga.leipalu@kalmar.se

0480-45 41 28

Nycirkus

Lems Patrick

patrick.lems@kalmar.se

076-287 85 44

Film

Ludvigson Emma

emma.ludvigson@kalmar.se

0480-45 41 16

Sång, Kör

Löfqvist Tobias

tobias.lofqvist@kalmar.se

0480-45 42 20

Elbas, musikproduktion.

Medelius Alfhild 

alfhild.medelius@kalmar.se

0480-45 41 12

Fiol

Montague Juliet Stella

juliet.montague@kalmar.se

0480-45 41 05

Piano

Quist Karin

karin.quist@kalmar.se

073-700 20 72

Dans, Musikal (vik)

Regenthal Lola

lola-marie.regenthal@kalmar.se

0480-454 224

Sång (vik)

Rosenqvist Björn

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

0480-45 41 13

Sång, musikal

Schirén Fredrik

fredrik.schiren@kalmar.se

073-039 89 04

Nycirkus (vik)

Schwere Gerrit

gerrit.schwere@kalmar.se

0480-45 06 46

Bitr. enhetschef, Nycirkus

Sjöberg Ellen

ellen.sjoberg@kalmar.se

0480-45 41 17

Teater, Kuli2, musikal

Sjöstrand Peter

peter.sjostrand@kalmar.se

072-381 34 44

Teater, Kuli2 (vik)

Sousa Eva

eva.moreira-de-sousa@kalmar.se

076-898 37 96

Bild Skapande verkstad

Skullered Karin

karin.skullered@kalmar.se

0480-45 41 22

Sång, Kör

Steirud Anna

anna.steirud@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, blockflöjt (vik)

Ström Henrik

henrik.strom@kalmar.se

0480-45 42 23

Piano

Thornell Johanna

johanna.thornell@kalmar.se

0480-45 41 21

Utvecklingsledare, drama

Thunborg Marie

marie.thunborg_1@kalmar.se

0480-45 41 25

Akrodans, dans

Trankvill Kristina

kristina.trankvill@kalmar.se

0480-45 41 23

Fiol, grundkurs stråk

Uhlin Bo

bo.uhlin@kalmar.se

0480-45 41 14

Gitarr

Wahlberg Elin

elin.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 08

Drill (vik)

Wahlberg Sara

sara.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 07

Drill

Victorin Kristofer

kristofer.victorin@kalmar.se

0480-45 41 33

Cello, Kontrabas

Wiklund Peter

peter.wiklund@kalmar.se

0480-45 41 19

Slagverk, trummor



Fler sidor inom kalmar kulturskola

Avgifter, nyanmälan och avanmälan

Här kan du läsa mer om avgifter, anmälan och avanmälan.

Ämnen och kurser

Vi erbjuder mängder med olika ämnen och kurser.

Om Kalmar Kulturskola

Hitta till oss, Läsårstider, Lektioner mm

Vanliga frågor

Vanliga frågor om Kulturskolan.

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Det är alltid lätt och smidigt att kontakta Kalmar Kulturskola.

Senast uppdaterad: 15 september 2020
Publicerad: 25 april 2019