Kontakta oss

Kontaktuppgifter till Kulturskolan och dess personal. 

Expeditionen har öppet:

Måndag-fredag 8.00-11.30, 13.00-15.30
Telefonnummer: 0480-45 06 90
E-post: kulturskolan@kalmar.se

Tabell: Kulturskolans personal

Namn

E-post

Telefonnummer

Ämne/befattning

Ahvander Jörgen

jorgen.ahvander@kalmar.se

0480-45 41 20

Gitarr

Albo Lovisa

lovisa.albo@kalmar.se

0480-45 06 92

Dans filial Smedjan

Alleddawi Yelena

yelena.alleddawi@kalmar.se

0480-45 41 31

Piano

Alsing David

david.alsing@kalmar.se

0480-45 41 15

Gitarr, musikproduktion

Arnland Karin

karin.arnland@kalmar.se

070-240 48 91

Funktionsinriktad musikterapi

Artebrant Wictoria

wictoria.artebrant@kalmar.se

0480-45 06 90

Koordinator

Artursson Patrik

patrik.artursson@kalmar.se

0480-45 06 34

Fiol

Benson-Paajanen Astrid

astrid.benson-paajanen@kalmar.se

0480-45 41 10

Pedagog ÖF Måsen

Borgén Tor

tor.borgen@kalmar.se

0480-45 41 29

Brassinstrument

Bradshaw Johanna

johanna.bradshaw@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, blockflöjt mm

Bäckström Kenn (Tjänstledig)

kenn.backstrom@kalmar.se


Gitarr, elbas

Felter Stina

stina.felter@kalmar.se

0480-45 41 27

Teater, Kuli2, musikal

Franksson Rundqvist Ann-Helen

ann-helen.franksson-rundqvist@kalmar.se

0480-45 33 58

Pedagog ÖF Måsen

Fransson Louise (Föräldraledig)

louise.fransson@kalmar.se


Drill

Generalova Marina

marina.generalova@kalmar.se

0480-45 41 24

Piano

Gunnarsson Tatiana

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

0480-45 41 30

Piano

Gustavsson Nils-Erik

nils-erik.gustavsson@kalmar.se

0480-45 41 26

Piano, Teori

Hammar Lars

lars.hammar@kalmar.se

0480-45 06 93

Enhetschef, dirigent

Herjö Mats

mats.herjo@kalmar.se

0480-45 41 06

Klarinett, saxofon, blockflöjt

Holger Britta

britta.holger@kalmar.se

070-246 70 17

Oboe

Holmér Martin

martin.holmer@kalmar.se

0480-45 41 11

Gitarr, elbas

Ingvarsdotter Heléne

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

0480-45 41 18

Fiol, musikstegen

Leipalu Saga

saga.leipalu@kalmar.se

0480-45 41 28

Nycirkus

Ludvigson Emma

emma.ludvigson@kalmar.se

0480-45 41 16

Sång, Kör

Medelius Alfhild

alfhild.medelius@kalmar.se

0480-45 41 12

Fiol, grundkurs stråk

Montague Juliet

juliet.montague@kalmar.se

0480-45 41 05

Piano

Rosenqvist Björn

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

0480-45 41 13

Sång, Musikal

Schwere Gerrit

gerrit.schwere@kalmar.se

0480-45 06 46

Bitr. enhetschef, Nycirkus

Sjöberg Ellen

ellen.sjoberg@kalmar.se

0480-45 41 17

Teater, Kuli2

Sousa Eva

eva.moreira-de-sousa@kalmar.se

076-898 37 96

Bild Skapande verkstad

Skullered Karin

karin.skullered@kalmar.se

0480-45 41 22

Sång, Kör

Thornell Johanna

johanna.thornell@kalmar.se

0480-45 41 21

Utvecklingsledare, Kuli2, teater-drama

Thunborg Marie

marie.thunborg_1@kalmar.se

0480-45 41 25

Akrodans, dans

Trankvill Kristina

kristina.trankvill@kalmar.se

0480-45 41 23

Fiol, grundkurs stråk

Uhlin Bo

bo.uhlin@kalmar.se

0480-45 41 14

Gitarr, elbas

Wahlberg Elin

elin.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 08

Drill

Wahlberg Sara

sara.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 07

Drill

Welam-Ekvall Eva

eva.welam-ekvall@kalmar.se

0480-45 41 03

Cello, grundkurs stråk

Wiklund Peter

peter.wiklund@kalmar.se

0480-45 4 1 19

Slagverk, trummor



Fler sidor inom kalmar kulturskola

Avgifter, nyanmälan och avanmälan

Här kan du läsa mer om avgifter, anmälan och avanmälan.

Ämnen och kurser

Vi erbjuder mängder med olika ämnen och kurser.

Om Kulturskolan

Hitta till oss, Läsårstider, Lektioner mm

Vanliga frågor

Vanliga frågor om Kulturskolan.

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Det är alltid lätt och smidigt att kontakta Kalmar Kulturskola.

Senast uppdaterad: 13 september 2019
Publicerad: 25 april 2019