Eldningsförbud i Kalmar kommun

Från och med tisdag den 30 juni klockan 12, råder det eldningsförbud i hela Kalmar kommun. Förbudet gäller tills vidare.

Kontakta oss

Kontaktuppgifter till Kulturskolan och dess personal. 

Expeditionen har öppet:

Måndag-fredag 8.00-11.30, 13.00-15.30
Telefonnummer: 0480-45 06 90
E-post: kulturskolan@kalmar.se
Foto finns under personalens namn.

Tabell: Kulturskolans personal

Namn

E-post

Telefonnummer

Ämne/befattning

Ahvander Jörgen

jorgen.ahvander@kalmar.se

0480-45 41 20

Gitarr

Albo Lovisa

lovisa.albo@kalmar.se

0480-45 06 92

Dans, musikal

Alleddawi Yelena

yelena.alleddawi@kalmar.se

0480-45 41 31

Piano

Alsing David

david.alsing@kalmar.se

0480-45 41 15

Gitarr, musikproduktion

Artebrant Wictoria

wictoria.artebrant@kalmar.se

0480-45 06 90

Koordinator

Arthursson Patrik

patrik.arthursson@kalmar.se

0480-45 06 34

Fiol, grundkurs stråk (vik)

Borgén Tor

tor.borgen@kalmar.se

0480-45 41 29

Brassinstrument

Bradshaw Johanna

(Föräldraledig)

johanna.bradshaw@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, blockflöjt

Bäckström Kenn

kenn.backstrom@kalmar.se

0480-45 41 11

Gitarr

Felter Stina

stina.felter@kalmar.se

0480-45 41 27

Teater, Kuli2

Fransson Louise

louise.fransson@kalmar.se

0480-45 41 03

Drill

Generalova Marina

marina.generalova@kalmar.se

0480-45 41 24

Piano

Gulen Koca Eda

gulen-eda.koca@kalmar.se

076-226 16 12

Piano (vik)

Gunnarsson Tatiana

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

0480-45 41 30

Piano

Gustavsson Nils-Erik

nils-erik.gustavsson@kalmar.se

0480-45 41 26

Piano, teori

Hammar Lars

lars.hammar@kalmar.se

0480-45 06 93

Enhetschef, dirigent

Herjö Mats

mats.herjo@kalmar.se

0480-45 41 06

Klarinett, saxofon

Holger Britta

britta.holger@kalmar.se

070-246 70 17

Oboe, blockflöjt

Ingvarsdotter Heléne

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

0480-45 41 18

Fiol, musikstegen

Leipalu Saga

saga.leipalu@kalmar.se

0480-45 41 28

Nycirkus

Ludvigson Emma

emma.ludvigson@kalmar.se

0480-45 41 16

Sång, Kör

Löfqvist Tobias

tobias.lofqvist@kalmar.se


Elbas, musikproduktion, gitarr.

Medelius Alfhild 

alfhild.medelius@kalmar.se

0480-45 41 12

Fiol

Montague Juliet

juliet.montague@kalmar.se

0480-45 41 05

Piano

Rosenqvist Björn

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

0480-45 41 13

Sång, musikal

Schwere Gerrit

(föräldraledig)

gerrit.schwere@kalmar.se

0480-45 06 46

Bitr. enhetschef, Nycirkus

Sjöberg Ellen

ellen.sjoberg@kalmar.se

0480-45 41 17

Teater, Kuli2, musikal

Sousa Eva

eva.moreira-de-sousa@kalmar.se

076-898 37 96

Bild Skapande verkstad

Skullered Karin

karin.skullered@kalmar.se

0480-45 41 22

Sång, Kör

Steirud Anna

anna.steirud@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, blockflöjt (vik)

Thornell Johanna

johanna.thornell@kalmar.se

0480-45 41 21

Utvecklingsledare, drama

Thunborg Marie

marie.thunborg_1@kalmar.se

0480-45 41 25

Akrodans, dans

Trankvill Kristina

kristina.trankvill@kalmar.se

0480-45 41 23

Fiol, grundkurs stråk

Uhlin Bo

bo.uhlin@kalmar.se

0480-45 41 14

Gitarr

Wahlberg Elin

elin.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 08

Drill (vik)

Wahlberg Sara

sara.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 07

Drill

Victorin Kristofer

kristofer.victorin@kalmar.se

0480-45 41 33

Cello, Kontrabas

Wiklund Peter

peter.wiklund@kalmar.se

0480-45 41 19

Slagverk, trummor



Fler sidor inom kalmar kulturskola

Avgifter, nyanmälan och avanmälan

Här kan du läsa mer om avgifter, anmälan och avanmälan.

Ämnen och kurser

Vi erbjuder mängder med olika ämnen och kurser.

Om Kulturskolan

Hitta till oss, Läsårstider, Lektioner mm

Vanliga frågor

Vanliga frågor om Kulturskolan.

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Det är alltid lätt och smidigt att kontakta Kalmar Kulturskola.

Senast uppdaterad: 18 juni 2020
Publicerad: 25 april 2019